שיעור חברה: משחקי חברה מקוריים ליום הולדת

3/01/13 - מאת hiphip |
שיעור חברה: משחקי חברה מקוריים ליום הולדת

מגיע שלב בחיים שבו אתה מפסיק לחגוג ימי הולדת באופן שבו הרגילו אותך מילדות: לא עוד חברים שמגיעים הביתה, צלחות פלסטיק עם במבה וביסלי והורים טרוטי עיניים שמסתובבים ביניכם באמוק ודואגים שלא ישעמם לכם לשנייה. כל זה לא משנה כמובן את העובדה שאנחנו חוגגים יום הולדת גם הרבה אחרי שאיבדנו קשר עם החברים מבית הספר. ואתם יודעים איך זה, כשיש מסיבת יום הולדת, צריכות להיות גם הפעלות – אפילו אם האורחים שלכם הם רובם בגיל העמידה, משום שלרוב מדובר באוסף של אנשים ממסגרות שונות בחייכם, שאינם מכירים אלה את אלה, וכדי לשבור את הקרח – מומלץ לדאוג לפחות למשחק חברה אחד שישרה אווירה משעשעת. אז בדיוק בגלל זה, אספנו בשבילכם כמה רעיונות למשחקי חברה מקוריים במיוחד.

משחק חברה לילדים: החבילה עוברת

מבין כל משחקי החברה יש אחד קלאסי וטוב שתמיד עובד, גם אצל קטנים וגם אצל מבוגרים, אבל במיוחד אצל קטנים, ועל אחת כמה וכמה אם מדובר במסיבת יום הולדת שנערכת בחורף, במקום סגור, ואי אפשר פשוט לשלוח אותם להתרוצץ בחוץ. אז ממש כמו במסיבות של פעם, בוחרים מתנה חמודה ועוטפים אותה בשכבות עיתון או נייר עטיפה כלשהו, כשבין שכבה לשכבה ישנם פתקים עם משימות – להעביר את החבילה לילדה הכי יפה בכיתה, לספר לכולם בדיחה מצחיקה וכן האלה, בהתאם לאופי האורחים – אפשר להוסיף גם מתנות קטנות נוספות בין שכבה לשכבה, וחשוב להקפיד שהמשימות יאופיינו כך שכל הילדים במסיבה יקבלו את החבילה לפחות פעם אחת. ככל שהחבילה תהיה גדולה ובעלת שכבות רבות יותר, כך המשחק ייארך זמן רב יותר.

משחק חברה למבוגרים צעירים (20-30): NEVER

עוד משחק חברה מיתולוגי שתמיד כיף לשלוף מהבוידעם ומעולם לא מאכזב, מתאים לא רק למסיבות יום הולדת אלא גם למסיבות רווקים ורווקות או סתם ערבים משותפים עם חברים. אפשר לערב כאן אלכוהול, אבל לא חייבים – אפשר גם להסתפק במשימות משעשעות. החוקים לא מאוד מסובכים: אורח אחד מכריז שהוא מעולם לא עשה דבר כלשהו, כמו למשל – צניחה חופשית או משהו פשוט יותר, כמו לבקר בניו יורק. אם מישהו מהאורחים האחרים כן עשה את הפעילות המדוברת, הוא מתבקש להוריד שוט אחד של שתייה, או לחילופין לבצע את המשימות שעליהן תחליטו מראש – לרוץ החוצה בתחתונים, לבצע מתיחה טלפונית או כל דבר אחר. למעשה, מדובר בגרסה מתקדמת של "אמת או חובה", ותהיו בטוחים שהיא מבדרת לא פחות.

משחק חברה למבוגרים (40 ומעלה): משחק האמת והשקר

אפילו אם מדובר באוסף של אינטלקטואליים הארד קור, שיעדיפו להעביר ערב שלם בדיון על היצירה האחרונה של יוליסס – תהיו בטוחים שהמשחק הזה יצליח בסופו של דבר לשבור גם אותם, ומבטיח הרבה מאוד רגעים משעשעים. כל אחד מהמשתתפים יתבקש לספר שני סיפורים, אחד שהוא אמת ואחד שהוא שקר. לשאר הנוכחים יהיו עשר דקות לנחש מי מהם הוא האמת ומי השקר. אפשר לדאוג מבעוד מועד לפרסים קטנים ומשעשעים – סיגרים, בקבוקי אלכוהול קטנים, שוברים לספא וכיוצא באלו, בהתאם לתקציב וליכולות של המארח. אם אורח אחד מצליח לעבוד על הקבוצה יותר מפעם אחת, הוא המנצח הגדול של המשחק (ואפשר, לשם השעשוע, לשלוח אותו לשטוף כלים).

.