משחקים לימי הולדת שילדים אוהבים במיוחד

6/09/16 - מאת hiphip |
משחקים לימי הולדת שילדים אוהבים במיוחד

יום הולדת הוא הזדמנות מושלמת לנתק את הילדים מהמסכים ולהחזיר אותם למה שהכי כיף לעשות בתור ילדים – פשוט לשחק. משחקים ממלאים את שעות החגיגה באתגר, בגיבוש ובשמחה. אז אילו משחקים לילדים כדאי לשלב בחגיגת יום ההולדת? סקרנו משחקים מהיום ומהעבר, שעושים קאמבק ובגדול.

 

החבילה הגיעה:

כן, למרות שמדובר במשחק ותיק מאד, אפילו נוסטלגי, הוא חוזר ובגדול. הרעיון הוא פשוט – ילד מקבל את החבילה, מקבל משימה להעביר את החבילה לילד הבא לפי ההגדרות וכך הלאה, הילד האחרון מגיע למעשה למתנה שנמצאת בתוך החבילה. משחק חברתי ומהנה שהוא רלוונטי גם היום.

פיניאטה:

הפיניאטה היא משחק מקסיקני קלאסי. לרוב ממלאים דמות עשויה מקרטון ומנייר בממתקים ונותנים לילדים לחבוט בפיניאטה התלויה על חוט עד שהיא נקרעת לגזרים והממתקים מתפזרים. אפשר לקנות פיניאטה לימי הולדת בחנויות מתמחות ולבחור מבין מגוון גדול של עיצובים שונים. הפיניאטה יכולה להתאים לנושא של יום ההולדת. היום אפשר למצוא לא רק את הפיניאטה המקסיקנית הקלאסית שהיא לרוב בצורת חמור עמוס בממתקים, אלא צורות שילדים קצת יותר אוהבים – מפלמינגו ועד לדמויות מצוירות. את הממתקים אפשר לבחור בעצמנו ולהכניס לפיניאטה את כל מה שרוצים.

פיניאטה הלו קיטי

נר בבקבוק:

אחד המשחקים הכי נוסטלגיים שהילדים אוהבים עד היום. גם כאן הקונספט הוא פשוט. קושרים סביב מותניו של הילד חבל שקשור לנר, מניחים בקבוק על הרצפה, הילד צריך להכניס את הנר אל תוך הבקבוק ללא שימוש בידיים.

חפש את המטמון:

כמו פיניאטה לימי הולדת רק במקום חבוי ונסתר. מחביאים מתנה גדולה ויוצרים כתב חידה שישמש את הילדים כדי לפענח היכן נמצאת החבילה. בתחנה האחרונה מחכה המטמון שעשוי בדרך כלל מהרבה מאד ממתקים.

כסאות מוזיקליים:

עוד משחק קלאסי שהילדים אוהבים. יוצרים שורה של כסאות – פחות כסא ממספרם של הילדים, מושיבים את הילדים, משמיעים מוזיקה. בכל פעם שהמוזיקה נפסקת הילדים עוצרים ומי שנותר בלי מקום על הכסא יוצא החוצה. אז מוציאים כסא אחד וממשיכים הלאה.

נחש את הפתגם:

לילדים גדולים יחסית, מכיתה ו' ומעלה. זוג ילדים נבחר. ילד אחד מצייר משהו על הלוח, הילד השני צריך לנחש במה מדובר. האם מדובר בפתגם? ביטוי מוכר? תוכנית טלוויזיה? הילד שמצייר צריך להעביר את המסר דרך הציור בלבד, בלי לדבר.

יצירה באמצעות ממתקים ועוגות

משחקי יצירה/שוקולד

פה כבר מדובר במשהו קצת יותר מורכב, שדורש מחשבה על ציוד, כלי עבודה וכדומה. אפשר להקים ביום ההולדת פינות יצירה או להזמין הפעלה בנושאי שוקולד או יצירה. משחקי שוקולד יכולים לכלול יצירה של טבלאות שוקולד מסוגים שונים ואילו סדנת יצירה יכולה להוות בסיס לעבודה כיפית בקבוצות או ליצירת משחק שבסופו אפשר להציג את מה שהכנו. למשל – הכנת דמויות מצוירות שבסוף יהיו חלק מהצגה שעוסקת בילד שחוגג את יום ההולדת.