רעיונות לכיבוד בריא ליום הולדת

20/09/15 - מאת hiphip |
רעיונות לכיבוד בריא ליום הולדת

אחד ההיבטים המרכזיים במסיבות יום הולדת ובימי הולדת בכלל הוא כמובן האוכל. ימי הולדת מקושרים אצל רבים מאיתנו, ההורים, לחטיפים וממתקים ובאופן כללי לסוג של שחרור הרסן בכל הנוגע לאכילה. אך יחד עם זאת, ישנה התעוררות משמעותית, ומבורכת יש לומר, בהקשר לאכילה בריאה והחשיבות של תזונה על בריאותינו ושל ילדינו. אך יצירת השילוב בין שני היבטים אינו תמיד פשוט, לכן ישבנו וחשבנו עבורכם על רעיונות לכיבוד בריא ליום הולדת.

מסיבת יום הולדת שבה מוגש כיבוד בריא יותר מהמקובל אינה חייבת להיות משעממת מבחינה קולינרית כלל ועיקר. העובדה שאתם שואפים להגיש כיבוד בריא יותר אינה אומרת שהשולחן יהיה עמוס אך ורק במקלות חתוכים של גזר וסלרי, הישארו עימנו עם סוף המאמר ותצאו עם רעיונות מעשיים לקראת המסיבה המרגשת והמשמחת הבאה עליכם לטובה. בתאבון!

העוגה – הכינו בעצמכם ושדרגו בעזרת קישוטים מיוחדים

מסיבת יום הולדת אינה כזו בלי העוגה המסורתית, זה ברור וידוע גם לכם כהורים וכמובן שגם לילד או הילדה החוגגים יום הולדת. על מנת להגיש עוגה בריאה יותר, ההמלצה הראשונה היא להכין אותה בעצמכם בבית, כך יש לכם שליטה מלאה על המרכיבים ואתם יכולים לבחור מבין אינספור מתכונים המציעים עוגות טעימות אך בריאות יותר. ניתן כים להפיק עוגות יום הולדת מרהיבות וטעימות לפי ההעדפות הבריאותיות והתזונתיות שלכם  – למשל: עוגות יום הולדת ללא קמח, עוגות ללא מוצרי חלב, עוגות מופחתות סוכר וכן הלאה. בנוסף, ניתן לבחור קישוטים לעוגה מחומרים ביתיים ובריאים יותר.

ממתקים ליום הולדת

הממתקים מהווים לרוב חלק משמעותי במסיבה וגם ביום ההולדת כולו (בשולחן היום הולדת המשמח והמקסים שתכינו למשל…). מבחינת רעיונות לכיבוד בריא שכולל ממתקים ליום הולדת, במקום מוצרים תעשייתיים עמוסים בסוכר וחומרים פחות בריאים, תוכלו למשל להכין ממתקים בריאים וטבעיים יותר. כך למשל ילדים "יטרפו" כדורי "שוקולד" העשויים למעשה מתמרים, אגוזים, טחינה, חמאת בוטנים וקצת קוקוס מסביב. הצעות נוספות לממתקים בריאים ליום הולדת כוללות מגשים עם פירות חתוכים, שיפודי פירות צבעוניים וכיפים, עוגיות ביתיות עם פחות סוכר, מאפינס או קאפקייקס מקמח מלא וגזר וכן הלאה עם אינסוף אפשרויות.

גם מבחינת הממתקים המסורתיים לסיום המסיבה יש לכם אפשרות בריאה יותר ואפילו חדשנית ומהנה במיוחד. אנו מדברים על פיניאטות המלאות בשקיות הפתעה בריאות או ממתקים תזונתיים יותר. פיניאטות הן דמויות מקסימות מעיסת נייר התלויות גבוה וממולאות בממתקים ואז ילד או ילדת יום ההולדת חובטים בדמות בעיניים מכוסות עד שהממתקים מתפרצים החוצה – כיף אדיר לכולם!

כיבוד בריא נוסף ליום הולדת לילדים

רעיונות לכיבוד בריא ליום הולדת אינם רלוונטיים רק לגזרת המתוקים כמובן. תוכלו להגיש כריכים קטנים על גבי לחם שאור טעים ובריא, להגיש מאפינס מלוחים שהם למעשה פשטידות ירקות קטנטנות, להגיש מגש עם ירקות חתוכים ומטבל טחינה ו/או יוגורט ולשתייה מים קרים עם עלי נענע מרעננים, מיצים טבעיים ושייקים מדליקים שהילדים יאהבו.