קישוטים שהופכים כל עוגה למיוחדת

6/07/16 - מאת hiphip |
קישוטים שהופכים כל עוגה למיוחדת

לקראת יום ההולדת של הילדים הראש מתחיל להתמלא ברעיונות. אנחנו חולמות להכין עוגה מושקעת שמבטאת את האהבה של הילד לנושא מסוים.

מסמי הכבאי דרך אנה ואלזה ואולי בכלל קשת בענן או מכוניות. בצק סוכר, סוכריות צבעוניות, זילוף או אולי דווקא ציפוי בשוקולד, אנחנו מתכננים או מתכננות, מתחבטים בשאלה כיצד ליצור את הפנטזיה המושלמת – עוגה שהילד יתגאה בה, וגם אנחנו.

היום כבר לא צריך ללמוד שנים ארוכות בלימודי קונדיטוריה כדי ליצור עוגה עם קישוטים משמחים. בזכות קישוטים לעוגה שאפשר למצוא בחנויות המתמחות אנחנו יכולים ליצור עוגה מיוחדת במינה ואפילו לא דרך עבודה קשה.

אז מהם האביזרים והקישוטים שעוזרים לנו לעצב עוגה מיוחדת?

פיות זילוף

עיצוב עוגה באמצעות קצפת צבעונית הוא פשוט למדי אבל יכול ליצור עוגה מרהיבה. שקיות ופיות זילוף מאפשרים לנו ליצור עוגה צבעונית ולזלף צורות שונות באמצעות קצפת. את הקצפת אפשר לצבוע בצבעי מאכל, רצוי צבעי מאכל ג'ל ולהפוך את העוגה לצבעונית ומיוחדת. כל פיית זילוף מספקת קישוט אחר, מה שמוביל לאפשרויות קישוט רבות.

צבעי מאכל

כאמור, צבעי מאכל מאפשרים לנו ליצור קישוטים לעוגה בקלות. כל מה שצריך לעשות הוא לצבוע את הקרם ולזלף את הצורה הרצויה. היום ניתן למצוא צבעי מאכל טבעיים ואיכותיים, שאינם מזיקים כמו צבעי המאכל המתועשים שהכרנו בעבר. בנוסף, אפשר לצבוע קישוטים לעוגה באמצעות צבעי מאכל טבעיים המגיעים מירקות ופירות – למשל מסלק, כורכום או כרוב אדום.

קישוטי בצק סוכר

אחת הדרכים הפשוטות יחסית לקשט עוגה היא להשתמש בקישוטי בצק סוכר. הקישוטים מגיעים מוכנים או ניתן ליצור אותם בשימוש בבצק סוכר צבעוני.

אפשר לרכוש בצק סוכר בכל מיני צבעים או לחילופין לצבוע בצק סוכר בצבע לבן באמצעות צבעי מאכל. הדרך המהירה לקשט עוגה היא לרכוש קישוטים בצורות שונות – אפשר למצוא בחנויות מתמחות פרחים, לבבות, חיות ועוד.

0003898_-

סוכריות צבעוניות

גם סוכריות צבעוניות יכולות לשמש קישוט מהיר לעוגה. אפשר ליצור קישוטים לעוגה שמשלבים בין סוכריות בכל מיני צבעים, היוצרות יחד צורה מסוימת על העוגה. למשל עוגת חתול הופכת להיות צבעונית בזכות סוכריות בצבע זהב שצובעות את זנבו של החתול, סוכריות ורודות ללשונו הורודה וכן הלאה.

שבלונות מוכנות מראש

כדי ליצור דוגמה מיוחדת על העוגה אפשר להשתמש בשבלונות מוכנות מראש. השבלונות יכולות להתאים כשבוזקים על העוגה אבקת סוכר, אשר יוצרת דוגמה מסוימת או לשימוש עם סוכריות קטנות. לצד שבלונות מוכנות מראש אפשר למצוא קישוטים לעוגה שמתבססים על מערוך עם דוגמה מסוימת, שכאשר משתמשים בו על בצק סוכר יוצר דוגמה מיוחדת.

לא חייבים להיכנס ללחץ כדי ליצור עוגה מיוחדת במינה ליום ההולדת. קישוטים לעוגה שמתבססים על אביזרים פשוטים ואמצעים קלים לתפעול, יכולים להפוך כל עוגה למיוחדת במינה.