איך מכינים עוגה מושלמת? ציוד מומלץ להכנת עוגה

2/05/16 - מאת hiphip |
איך מכינים עוגה מושלמת? ציוד מומלץ להכנת עוגה

מאתרי העוגות שבהם מפרסמים אופים חובבים עוגות מושקעות שנראות כאילו זה עתה יצאו מהקונדיטוריה ועד לקבוצות הפייסבוק המוקדשות לאימהות משקיעניות שהופכות כל עוגת יום הולדת ליצירת אומנות, אנחנו בישראל למדנו כיצד להכין עוגות יפות, צבעוניות ומעוררות תאווה. באמצעות הציוד הנכון, שניתן היום לרכוש באמצעות החנויות המתמחות בעלות נמוכה מאד, אפשר ליצור קישוטים לעוגה שלא יביישו גם את בעלי המקצוע.

כיצד תצרו קישוטים לעוגה מרשימה ומושלמת? זוהי רשימת הציוד שכדאי שיחכה לכם במטבח

תבניות אפייה איכותיות:

לפני הקישוטים, אנחנו מתחילים באפייה הבסיסית. כדי שתוכלו להכין עוגות גבוהות ויפות, כדאי שיהיו לכם בבית תבניות אפייה בצורות שונות מתוצרת איכותית ככל האפשר. התבניות צריכות להיות עמידות לחום התנור, יציבות בצורתן וקלות לתמרון מבחינת שחרור העוגה.

בשוק תמצאו שפע של תבניות שונות, מתבניות סיליקון ועד תבניות אלומיניום ומתכות עמידות אחרות. חשוב לוודא שלתבנית יש תו תקן ושהיא מאושרת לשימוש.

מיקסר איכותי:

לצד התבנית הטובה והאיכותית, כדאי שיהיה לכם במטבח מיקסר טוב. מיקסר איכותי הוא כזה שיכול להקציף, ללוש ולקפל בלילת עוגה במהירות, מבלי שתצטרכו ללכלך את כל המטבח. כל מי שהתחדש לאחר שנים במיקסר טוב ומקצועי מרגיש את ההבדל. עם זאת, חשוב לציין שאפשר ליצור עוגות נפלאות גם בבחישה ידנית או באמצעות מיקסר ידני.

מזלפים ושקיות זילוף:

אחת הדרכים ליצור קישוטים מרהיבים על גבי העוגה שאפיתם היא באמצעות זילוף של קצפות וקרמים, אותם אפשר לצבוע בצבעי מאכל איכותיים שתכף נדבר עליהם. כדי לזלף צורות שונות כדאי לרכוש סט מזלפים שמאפשר לכם לגוון ולהחליף בין הצורות השונות. לצד פיות זילוף שונות, כדאי לרכוש חבילת שקיות זילוף איכותיות או שקית זילוף רב פעמית, שתשמש אתכם לאורך זמן.

צבעי מאכל איכותיים:

כדי ליצור קישוטים לעוגה מעוצבת ושמחה, כדאי שיהיו בבית צבעי מאכל איכותיים. צבעי ג'ל הם צבעים מצוינים, כיוון שהם אינם הורסים את מרקמי הקרם ומאפשרים לכם לצבוע אותו בצורה טובה וחלקה. בנוסף, הם מצויינים לעבודה עם בצק סוכר.

חותכנים:

חותכני עוגיות ובצק סוכר מאפשרים לכם ליצור בקלות צורות ולהצמיד אותן לעוגה. כדאי לבחור חותכנים ממתכת שנחשבים לעמידים וקלים יותר לעבודה מאשר חותכני הפלסטיק, שהם גמישים ורכים יותר.

סט כלים לבצק סוכר

אם אתם מתכננים ליצור קישוטים לעוגה מבצק סוכר, כדאי לרכוש גם סט כלי עיצוב לבצק. הסט כולל מספר כלים שמאפשרים יצירה של דוגמאות שונות, חיתוך מדויק של בצק הסוכר ואפשרויות עיצוב שונות.

מערוך דוגמאות

אם אתם רוצים ליצור דוגמה מיוחדת על גבי בצק הסוכר, תוכלו להיעזר במערוך עם דוגמה. המערוך בנוי כך שעל שטחו יש תבליטים אשר יוצרים צורה כאשר אנחנו משטחים את הבצק באמצעותו. אפשר למצוא מערוך דוגמאות של פרחים, פרפרים, הלו קיטי, אותיות ועוד מגוון רחב של דוגמאות שונות.